FAQ

Często pytania, które otrzymujemy od naszych Klientów przed rozpoczęciem pracy nad projektem, powtarzają się. Dlatego przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie.

Masz pytanie o swoją prezentację?

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest łatwo napisać krótki brief pod prezentację, dlatego wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości naszych Klientów. Jeśli jednak wśród nich nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, prosimy o kontakt, a chętnie wszystko wyjaśnimy.

W jaki sposób możemy ustalić szczegóły oraz nasze wymagania związane z projektem?

Wszystkie szczegóły dotyczące przygotowanych przez nas prezentacji ustalamy zgodnie z preferencjami Klienta. W większości realizacji wystarczający jest kontakt telefoniczny oraz mailowy. Bardziej skomplikowane projekty wymagają spotkań bezpośrednich, które mogą odbyć się w dowolnym miejscu w Polsce.

Zajmujecie się tylko korektą graficzną czy przygotowujecie również kompleksowo prezentacje?

Współpracujemy z Klientami na każdym etapie tworzenia prezentacji. Zaczynając od korekty graficznej (designu slajdów), a kończąc na kompleksowym przygotowaniu prezentacji od podstaw.

Czy konieczne jest podpisanie umowy przed realizacją prezentacji?

Decyzja należy do Klienta. Jesteśmy elastyczni w tej kwestii i rozumiemy wewnętrzne procedury, które różnią się między firmami. Współpracę możemy rozpocząć zarówno po mailowej akceptacji wszystkich szczegółów jak i na podstawie podpisanego zlecenia lub umowy.

Pracuję nad czymś bardzo ważnym. Czy przekazane do Was informacje są bezpieczne? Możemy podpisać NDA?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z wartości informacji, które umieszczane są w prezentacjach, dlatego bezpieczeństwo naszych Klientów w tym zakresie jest dla nas priorytetem. Bez oficjalnej zgody Klienta nigdy nie udostępniamy informacji osobom trzecim. Nie mamy również najmniejszych problemów z podpisaniem NDA (klauzuli poufności).

Czy prezentacja będzie gdzieś udostępniana?

Jakiekolwiek udostępnienie prezentacji może odbyć się tylko i wyłącznie za zgodą lub na prośbę Klienta, dla którego projekt został zrealizowany.

W jakich programach tworzycie prezentacje?

Głównym programem, z którego korzystamy jest Microsoft PowerPoint. Jest to najpopularniejszy i najbardziej kompatybilny program, wykorzystywany w środowisku biznesowym. Na życzenie Klienta przygotowujemy również prezentacje w programie Prezi lub zaawansowane projekty multimedialne w takich programach jak Adobe After Effects (Video Prezentacje).

Czy przygotowujecie również szablony prezentacji?

Tak. Przygotowujemy szablony od podstaw, które w pełni korespondują z wszystkimi wymaganiami marki/firmy, a także korygujemy dotychczas wykorzystywane szablony.

Jakiego rodzaju prezentacje przygotowujecie? Czy prezentacja sprzedażowa może również wyglądać atrakcyjnie i zainteresować publiczność?

Tworzymy prezentacje każdego rodzaju. Zawsze dokładnie analizujemy cele danego projektu. Inaczej projektujemy prezentację, która będzie przedstawiana podczas konferencji, a inaczej materiał, który np. będzie wysyłany mailowo do współpracowników.

Założenie, że prezentacja sprzedażowa musi „zanudzać” publiczność jest błędna. Każdą treść jesteśmy w stanie przedstawić w taki sposób, żeby nie tylko wyglądała atrakcyjnie, ale przyciągała uwagę odbiorców Klienta.

Czy będę mógł samodzielnie wprowadzić zmiany w finalnej prezentacji?

Tak. Finalny materiał, który otrzymuje Klient, jest w pełni edytowalny, dlatego wprowadzenie ewentualnych zmian w treści nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Czy przed każdą prezentacją potrzebne jest spotkanie twarzą w twarz?

Z doświadczenia możemy powiedzieć, że nie ma takiej potrzeby. Większość projektów realizujemy z Klientami bez osobistego spotkania. Szczegóły omawiamy za pomocą rozmów telefonicznych oraz korespondencji mailowej. Jeśli jednak projekt wymaga takiego spotkania, staramy się dostosować do preferencji Klienta.

Czy jest możliwość wsparcia podczas samego wystąpienia/prezentacji?

Jak najbardziej. Podczas takiej usługi dbamy o każdy szczegół związany z wystąpieniem (próbne przemówienia, sprawy techniczne, moderacja czasu, odpowiednie przełączanie slajdów), a Ty możesz skupić się na właściwej prezentacji.

Mam tylko zarys prezentacji w mojej głowie – czy możecie pomóc mi przygotować content, prezentację oraz treść przemówienia?

Oczywiście. Przygotujemy profesjonalną prezentację na podstawie wszystkich informacji, które od Ciebie uzyskamy. Dobierzemy treści i grafikę, która w najlepszy sposób przedstawi wybrane zagadnienie. Natomiast nasz copywriter opracuje Twoje wystąpienie, które będzie tworzyło spójny przekaz z wizualną częścią prezentacji.

Chciałbym, żeby w prezentacji zostały wykorzystane animacje. Czy jest taka możliwość?

Bardzo często korzystamy z animacji biznesowych. Odpowiednie wykorzystanie takich funkcji oraz ich dobór do prezentowanych treści pozwala nie tylko lepiej przedstawić i uwypuklić najważniejsze zagadnienia, ale również przyciągnąć i utrzymać większe skupienie wśród publiczności.

Nie posiadam zdjęć ani grafik – czy mimo to prezentacja może być atrakcyjna wizualnie?

Jak najbardziej. Atrakcyjne zaprezentowanie Twojej treści należy do nas. W zależności od celów Twojej prezentacji dobierzemy odpowiednie grafiki oraz zdjęcia, w pełni dostosowane do tematu oraz Twoich wymagań.

Wydaje mi się, że moja prezentacja ma za dużo tekstu – czy jesteście w stanie skorygować materiał pod tym kątem?

„Jeden obraz potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów” – taka jest prawda. Różne rodzaje prezentacji, wymagają innej ilości tekstu. Każdy materiał analizujemy również pod tym kątem i rekomendujemy najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Materiał zawsze przechodzi również przez ręce naszego copywritera, który dba nie tylko o ilość, ale również jakość prezentowanych tekstów.

Potrzebuję prezentacji dosłownie "na wczoraj" – jesteście w stanie mi pomóc?

Krótkie deadline’y to nasza specjalność 🙂 Doskonale rozumiemy biznesową rzeczywistość i fakt, że prezentacje często potrzebne są „na wczoraj”. Klient zawsze jest dla nas na pierwszym miejscu, dlatego niejednokrotnie pracujemy w niestandardowych godzinach, żeby sprostać oczekiwaniom projektu.

Czy jesteście w stanie pracować bezpośrednio w siedzibie naszej firmie?

Jest taka możliwość. Niektóre projekty wymagają od nas pełnego zaangażowania i rozumiemy taką potrzebę. Doświadczyliśmy takiego rozwiązania w przypadku jednego z naszych Klientów i sprawdziło się doskonale.

Czy poza prezentacjami realizujecie również inne projekty?

Jak najbardziej. W naszej ofercie można znaleźć przygotowanie profesjonalnych raportów, kreatywnych infografik oraz dowolnych grafik przeznaczonych do różnorodnych zastosowań.

Oddaj prezentacje w ręce specjalistów
i zyskaj nie tylko na czasie

kontakt@prezstudio.pl   |   tel. 600 25 26 20

Napisz do nas